logo


Dnešní společnost je bohužel až nezdravě zaslepená. Novým dogmatem je hledění do minulosti, brečení a naříkání a nekonečná pasivita. A tak vás dnes vyzývám: Buďte králi mezi slepými. Vezměte věci do svých rukou a distancujte se od dnešních norem. Život leží před vámi, možnosti jsou nekonečné. Nastavte myšlení jiné a velkorysejší, než je dnešním standardem.

Žijte přítomností a budoucností, ne minulostí.

Většina lidí dnes žije v hluboké minulosti. Slyšíte to denně:  „za Komunistů bylo lépe“ , „tohle nebývalo“, „lidé k sobě měli blíže“. Nesmysl. Kradlo se, popravovalo, nikdo nic nesměl, udávalo se, odvádělo do Bartolomějské. Necestovalo se, výchova a vzdělání byl jeden velký brainwash, v obchodech jste nic nekoupili a závidělo se úplně stejně, jako dnes. Ne-li více. Vykašlete se na lidi, kteří uvízli v minulosti (a zůstanou v ní až do smrti) a soustřeďte se na vaší přítomnost a vaší budoucnost. Ignorujte dnešní společenský směr postavený na socialistických a sociálních blábolech a přemýšlejte jen a jen nad tím, co nyní můžete zlepšit, abyste se vy měli lépe a vaše rodina. Hleďte do budoucna s širokým a nekonečným optimismem, protože naše budoucnost je přesně taková, jako naší myšlenky o ní. Jak může dostat pozitivní budoucnost někdo, kdo o ní smýšlí jen a jen negativně? 90% národa se tímto myšlením rozhodně lepší budoucnosti nepřibližuje, vy však tací nebuďte. Vy musíte být králi mezi slepými, nastavit svou mysl na to, že vše od nyní do budoucna už pro vás bude jen a jen lepší a že budete otevřeni všem změnám a možnostem, které vám od nyní život začne přinášet, aby se vaše nové myšlení o pozitivní budoucnosti stalo vaší realitou. Šiřte své přesvědčení o optimistické budoucnosti kolem sebe. Věřte v to z celého srdce, protože vaše myšlenky se tak začnou stávat vašim přáním a vaší budoucí realitou. Jiná cesta nejde, ta opačná nefunguje, neutrální postoj přináší stagnaci.

Nebrečte. Ani kdyby z toho mělo něco kápnout. 

Novou normou dnešní společnosti je pořád jenom brečet a na všechno naříkat. Vy jste však od nyní králi mezi slepými a tudíž projevujte za vše obrovskou vděčnost. Projevujte vděčnost za to, v jak skvělé době žijete, plné možností a míru (narozdíl od lidí v Sýrii nemusíte žít už několikátý rok v nejistotě v utečeneckém táboře). Projevujte vděčnost za to, že můžete jíst, kdy chcete, že máte teplou vodu, že spíte se střechou nad hlavou, že jste zdraví a máte fungující mozek, který vás může dovést kamkoliv jenom chcete. Buďte vděčni za to, že jste, jací jste a za tu úžasnou možnost tvořit svou vlastní budoucnost, dle vašich představ. 90% lidí bude vždy jen naříkat a brečet, protože je to dnes moderní (a je to jednoduché)  – a navíc pokud brečíte na správném místě, díky dnešnímu socialismu z toho občas něco kápne. Ale ne pro vás. Toto jsou naprosto nepodstatné kapky, bezcenné, bez hrdosti, navíc jen skutečné drobné. Vy myslíte od nyní velkoryse, s otevřenou myslí a postupnou transformací vašeho myšlení necháte sami k sobě přijít příležitosti k tomu, abyste dosáhli svých cílů a snů jinou, důstojnější a velkorysejší cestou. S mnohem větším výsledkem a efektem.

Buďte podnikaví, buďte muži a ženy činu.

Dnešní společnost má plná ústa keců, ale skutek utek. V hospodě je každý král, ale když má přijít domů a začít něco se svým životem dělat, skončí s dvanáctkou před televizí. Vy však buďte mezi slepými králi. Realizujte své nápady, buďte aktivní, méně mluvte a více čiňte. Pouze skrze aktivitu je možné se někam dopracovat. Pasivita nic nezmění. Aktivita nezaručuje úspěch hned, ale zaručuje, že začnou přicházet určité změny. Buďte jim otevření, uzpůsobujte jim dle aktuální situace své aktivity. Neztrácejte nikdy čas tlacháním o zbytečnostech a o věcech coby-kdyby, raději si sepište seznam nápadů a myšlenek a toho, co byste chtěli dělat, nebo chcete dělat už dlouho, a pusťte se do toho. První krok je nejtěžší, ale když už vykročíme, začíná se měnit vše. Dělejte cokoliv, jenom nestagnujte a nestůjte na místě. To přenechte ostatním. Ať oni si stagnují a žijí v minulosti – vy jste jiní, vy budete králi mezi slepými. Do akce. Hned teď. Pasivita je plýtvání života, nadějí a potenciálu.

 Skončete s naříkáním o tom, jak je vše drahé.

To je další nesmysl. Všechno stojí tolik, kolik to stojí a kolik to stát má. Pokud na to nemáte a chcete to, není to problém ceny daného zboží. Je to problém váš, protože neděláte vše potřebné k tomu, abyste si podobné věci mohli dovolit. Uvízli jste ve své platové třídě, ve svém zaběhnutém rytmu, zdánlivě bezpečném stereotypu  – a vše už jen poměřujete z této perspektivy. Přenechte tyhle řeči ostatním. Oni jsou uvízlí v minulosti a s negativistickým viděním budoucnosti. Pro ně to vždy bude drahé. Vy jste však novými králi mezi slepými a tak jediné, co vás musí zajímat, je hledání možností toho, jak mít svou platovou třídu adekvátní tomu, co chcete. Až se tam dostanete, budou věci pro vás přesně tak drahé, jak drahé být mají. A jak se dostat do lepší platové třídy? To je samozřejmě velmi těžké, chce to hodně odvahy, sebedůvěry a víry. Ale vy nechcete být mezi slepými, chcete být králi. Takže je třeba posunout se tam, kde lepší platová třída je. Dobrý podnikatelský nápad, odcestovat do zahraničí, technologický startup (které jsou dnes velmi podporovány), vzdělat se s možností lepší pracovní pozice. Hlavně nestát na místě. Inspirujte se třeba v časopise Forbes. Ale hlavně něco dělejte, protože váš čas běží každým dnem.  A vy přeci nechcete, abyste až do smrti viděli vše jako hrozně drahé. Král mezi slepými neuvažuje takto. Uvažuje tak, že pokud to chce, tak si to koupí. Pokud je ve vaší hlavě vše hrozně drahé, vytváříte si takovou realitu. Vaše myšlenky jsou vaší realitou. Takže drahé vše už asi nadobro zůstane.

Tolik tedy k dnešnímu článku. Držím vám palce a nezapomeňte článek sdílet tam, kde by se mohli nacházet lidé, kteří nechtějí být mezi slepými.